Dark mode


A+ | Скинути | A-
Рахманін: саме зараз Україна має реальний шанс отримати чітку схему для вступу в НАТО
Рахманін: саме зараз Україна має реальний шанс отримати чітку схему для вступу в НАТО
Членство в НАТО - стратегічна мета України, а відповідність критеріям альянсу - нагальна потреба держави, яка восьмий рік поспіль знаходиться в стані війни.

Про це заявив народний депутат від "Голосу", член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.

"Було б наївно розраховувати, що Україна вже зараз готова вступити до елітного безпекового клубу. Але саме зараз у нашої країни з’явився реальний шанс отримати чітку схему просування до альянсу, що містила б перелік конкретних вимог і точних часових термінів", - заявив Сергій Рахманін.

Нардеп переконаний, що Україна мусить наполягати на отриманні Плану дій щодо членства - детальної програми дій для країни-кандидата на вступ до НАТО. Саміт держав-учасниць Північноатлантичного договору відбудеться незабаром, 14 червня.

"Київ має зробити все від нього залежне, аби питання надання Україні ПДЧ обов’язково було включене до порядку денного. Якщо альянс поки не готовий офіційно визнати нашу державу країною-кандидатом, Україна повинна домогтися того, щоби рішення саміту встановило можливу дату отримання ПДЧ після виконання Києвом конкретних умов з боку альянсу", - переконаний політик.

На думку Рахманіна, найкращою демонстрацію непорушності намірів України долучитися до НАТО є наполегливе впровадження перетворень.

В першу чергу, за його словами, йдеться про ті реформи, які одночасно і наближають Україну до демократичних західних стандартів, і модернізують сектор безпеки та оборони:

повноцінний запуск закону "Про оборонні закупівлі";остаточне ухвалення закону про реформування Служби безпеки;негайний розгляд і ухвалення законів про територіальну оборону і безпеку класифікованої інформації;осучаснення системи управління оборонно-промисловим комплексом;запровадження (шляхом внесення змін до закону "Про національну безпеку") додаткових ефективних механізмів цивільного демократичного контролю над силовиками.

"От ті кроки, які треба зробити протягом найближчих місяців. От ті кроки, які зроблять наш вступ до НАТО незворотнім", - резюмував нардеп.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна писало, що президент України Володимир Зеленський затвердив річну національну програму під егідою комісії Україна - НАТО на 2021 рік. Тепер Кабінет міністрів має підготувати заходи щодо її виконання.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав членство України в НАТО історично неминучим.

Всі новини від: rbc.ua

Поділитися:

Наші мобільні додатки:

Показів: 8556
Опубліковано: 12.05.21