Dark mode


A+ | Скинути | A-
Заочний арешт: закон про регулювання процедури завтра набере чинності
Заочний арешт: закон про регулювання процедури завтра набере чинності
Закон про врегулювання процедури заочного арешту в Україні завтра набере чинності. Він набирає чинності на наступний день після оприлюднення.

Документ опублікований у виданні "Голос України".

Раніше для заочного арешту громадянина, який переховується від слідства за межами країни, потрібно було оголосити його в міжнародний розшук. Однак Інтерпол іноді відмовляє Україні в цьому.

Цей документ розширює перелік підстав для початку спеціального досудового розслідування/провадження і заочного арешту підозрюваного, який ховається від покарання за межами України:

якщо підозрюваний оголошений у міжнародний розшук;якщо підозрюваний безпідставно ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді або суду і перебуває на території Росії або на окупованих територіях України.

Закон говорить, що в разі, якщо після початку спеціального судового провадження обвинувачений з'явився або був доставлений в суд, з цього моменту судовий розгляд триває за загальними правилами Кримінального процесуального кодексу.

Нагадаємо, раніше документ підписав глава держави Володимир Зеленський.

Як писало РБК-Україна, Верховна рада прийняла його у другому читанні 27 квітня. Він необхідний для розгляду в судах "справ Майдану".

До цього в парламенті говорили про побоювання нардепів, що цей закон можуть застосувати проти них самих.

Всі новини від: rbc.ua

Поділитися:

Наші мобільні додатки:

Показів: 9610
Опубліковано: 13.05.21