Dark mode


A+ | Скинути | A-
Фінляндія закриє останній КПП з Росією через потік мігрантів – прем’єр
Фінляндія закриє останній КПП з Росією через потік мігрантів – прем’єр
Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив у вівторок, що його країна закриє останній пункт перетину кордону з Росією після напливу мігрантів, який, як стверджує Гельсінкі, є гібридною атакою, організованою Москвою.

Цю інформацію згодом уточнила міністр внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен. Вона заявила, що закриття набуде чинності в ніч з середи на четвер (з 29 на 30 листопада) і діятиме до 13 грудня.

Прем’єр Орпо каже, що причиною рішення стала спроби Росії чинити вплив за допомогою мігрантів на Фінляндію, що є неприйнятним для держави.

– Фінляндія є мішенню російської гібридної операції. Це питання національної безпеки, – сказала глава фінського МВС Рантанен.

На рішення Фінляндії відреагувала російська сторона, пишуть росЗМІ. За словами заступника міністра закордонних справ РФ Олександра Грушко, цей крок з боку офіційних Гельсінкі було “просто ірраціональним”.

Наплив мігрантів із РФ

Скандинавська країна, яка має кордон з Росією на проміжку у 1340 км, в листопаді зіткнулася зі сплеском нелегальних мігрантів з третіх країн, які шукають притулку на кордоні з Росією.

Ще з середини листопада на контрольно-пропускних пунктах між Фінляндією та РФ почали надходити значно більші, ніж зазвичай, групи людей без документів.

Реагуючи на це, офіційні Гельсінкі почали поступово фінські КПП на кордоні з Росією, і, як наслідок, залишився лише один пункт пропуску у Лапландії. Так, з суботи, що минула, Фінляндією були закриті на проїзд транспорту КПП Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Нійрала.

Читайте також

Спроба РФ створити міграційну кризу на кордоні з Фінляндією провалилася – ISW

Джерела: AFP, Helsingin Sanomat

Всі новини від: fakty.com.ua

Поділитися:

Наші мобільні додатки:

Показів: 15931
Опубліковано: 28.11.23