новые новости

» » Експерт заявив, що скасування ринкових формул може поставити під загрозу програму з МВФ

Експерт заявив, що скасування ринкових формул може поставити під загрозу програму з МВФ
Експерт заявив, що скасування ринкових формул може поставити під загрозу програму з МВФ
Ініціативи Антимонопольного комітету України (АМКУ) про часткове скасування ринкового формульного ціноутворення на енергоносії в Україні може поставити під загрозу програму співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і виділення подальших траншів кредитної допомоги. Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, коментуючи пропозицію АМКУ Кабміну змінити діючу методику розрахунку ціни на газ з прив'язкою до його вартості на хабі NCG в Німеччині, передає ДС.

“Ця ініціатива буде виглядати вкрай безглуздо в контексті міжнародних зобов'язань України. До останнього часу уряд діяв в логіці, яка передбачала ринкове ціноутворення. Хто не “тягне” ринкову ціну, повинен отримувати субсидії. В аналогічній логіці йшла і формула “Роттердам+” (ціноутворення вартості вугілля для потреб електроенергетики, – ред.). І те, і інше вважалося по ринку, по ринкових индикативах”, – зазначає Землянський.

За його словами, якщо Кабмін прийме логіку АМКУ щодо зміни формули, проблема може виникнути з тим, що такий ринковий принцип ціноутворення отримав формалізацію в меморандумі з МВФ.

“По суті, якщо ми ведемо мову про якесь продовження співпраці, то, природно, що в тому разі, якщо принцип ціноутворення буде переглянутий, то відповідно і з МВФ не буде про що говорити, тому що це (перегляд формул, – ред.) – невиконання тих структурних маяків, які були прописані в меморандумі”, – упевнений Землянський.

На думку експерта, АМКУ взагалі не уповноважена займатися ціноутворенням. “Це не їх компетенція, АМКУ не уповноважений займатися визначенням тарифів на газ для населення… Це перевищення повноважень. З чого раптом АМКУ займається сферою діяльності КМУ та Міністерства енергетики. Це питання Міністерства енергетики, НАК “Нафтогаз України”, який свої пропозиції висловив, це питання до КМУ, який своєю постановою повинен визначити рівень тарифів на газ. Але ніяк до АМКУ”, – зазначив Землянський.

“Мені здається, це розігрується така комбінація перед візитом місії (МВФ, – ред.), що ось дивіться, наші органи виконавчої влади ось пропонують такий варіант як один із. Але це явно викличе вкрай негативну реакцію з боку МВФ з погляду виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань”, – резюмував він.

Нагадаємо, АМКУ направив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману лист, в якому просить уряд врегулювати низку проблемних питань, що виникли на ринку природного газу.

Джерело: www.rbc.ua


 Просмотров: 10
Опубликовано: 14.09.17 
 

СМИ Украины - новости Украины

Данный раздел новостного агрегатора smi.pp.ua будет держать Вас в курсе последних событий Украины. Новости из украинских СМИ берутся автоматически и добавляются в общую ленту агрегатора. В данный момент к разделу "СМИ Украины" подключено более 25 проверенных источников новостных ресурсов, но лента постоянно дополняется новыми интернет изданиями Украины, которые транслируют новости Украины на своих сайтах. Достаточно посетить наш новостной агрегатор, что бы читать последние новости Украины в режиме онлайн. Думаем, что данный раздел будет полезен нашим пользователям.